Ana Sayfa » Beton Altı Trapez Sac » Deck Beton Trapez 75/750
beton-alti-trapez-sac-75-750

Deck Beton Trapez 75/750

 

Kullanım Alanları    : Beton Altı döşemede kullanılır. 

Rulo Sac Genişliği   : 1250 mm Rulodan Üretilmektedir. 

Üretim Uzunluğu      : Minimum  1 metre ile 15 metre arasında

Faydalı En                : Net Kapama Alanı 75 cm’ dir. 

Üretim Kalınlıkları    : 0,6 mm ile 1,2 mm Arasında üretilir. 

Malzeme Kaliteleri   : Galvanizli Sac 

Deck Beton Trapez Özellikleri 

Deck Beton Trapezi 75/750 formundadır.  Endüstriyel tesislerde ve ağır depolama yapılan arakat döşeme çelik yapılarda tercih edilen önemli bir yapı elemanıdır. Deck Beton Trapezi 75 mm lik derin yapısı ile çelik kiriş aksının dikey yönüne beton kiriş kanalları oluştururcasına yapıyı Beton ile çeliğin uyumlu çalışmasını sağlayan bir malzeme çeşididir. Yapının sağlamlığı açısından döşeme sonrası çelik yapıda yatay ve dikey yönde aksları birbirine bağlamaktadır. 

Deck Beton Trapez Ölçüleri

Deck Beton trapezi 75/750 formu statik açıdan geniş açıklıkların olduğu ağır depolama şartlarında veya endüstriyel tesislerin arakat döşemelerinde kullanılmaktadır. Formdaki 75 mm kanallar yapı içerisinde çeliğe dikey yönde beton kiriş kanalları oluşturmaktadır. Deck Beton Trapezi faydalı kapatma alanı 75 cm dir. 75 cm ölçüsü, montaj yapılırken yan yana monte edilen sacların başlangıç aksından diğer montaj aksına olan ölçüsüdür. Yani 2 adet sacın montajlanmış ölçüsü 150 cm dir. 

Kullanılacak olduğu alandaki sabit ve hareketli yüklere göre yapılan statik çalışmalarda kiriş ara mesafeleri de hesap edilerek uygun sac kalınları belirlenmektedir. Müşterilerimize genelde önerimiz mutlaka yapılarınızın statik hesaplarını yaptırtarak sipariş vermeleridir. Bazen gereksiz kalınlıklarda sac alımları olabildiği gibi ince sac alımları da olmaktadır. 

Deck Beton Trapez Sac Montajı 

Deck Beton Trapezi  çelik yapının üstüne, çelik kiriş istikametine dik olacak şekilde döşenir.

Çelik yapının açık alanlarına beton tutucu sac konulmalıdır. Beton tutucu sac döşeme kalınlığı ne kadar olacak ise o kadar yüksek olmalıdır. Bir nevi kalıp görevi de gören beton tutucu saclar genelde 2, 2,5 , 3 mm sacdan 90 derece olarak bükülerek çelik üstüne kaynatılarak konulmaktadır. 

Çelik yapının üstüne konulan ve tüm açık alanların beton tutucu sac ile kapatılmasından sonra sacın çelik yapıya sabitlenmesi gerekmektedir. Genelde anahtar başlı civata ile sabitlense de işin doğrusu Stud çivisi ile montaj yapılmasıdır. 

Stud çivisi kendine özgü kaynak makinesi ile herhangi bir elektrot tel veya gaz kullanmadan sacı çelik yapı üstüne elektrik arkı oluşturarak kaynatılmaktadır. Beton altı trapez sac hakkında genel bilgi için …..