Ana Sayfa » Beton Altı Trapez Sac » Beton Altı Trapez Sac 38/151
38-151-Beton-Altı-Trapez

Beton Altı Trapez 38/151

 

Kullanım Alanları    : Beton Altı döşemede kullanılır. 

Rulo Sac Genişliği   : 1250 mm Rulodan Üretilmektedir. 

Üretim Uzunluğu      : Minimum  1 metre ile 15 metre arasında

Faydalı En                : Net Kapama Alanı 91 cm’ dir. 

Üretim Kalınlıkları    : 0,6 mm ile 1,2 mm Arasında üretilir. 

Malzeme Kaliteleri   : Galvanizli Sac 

Beton Altı Trapez 38/151 Özellikleri 

Beton Altı Trapezi 38/151 formu özel projeler için geliştirilmiş bir formdur. Düşük beton yüksekliği gerektiren yerlerde kullanılmak için tasarlanmıştır. Ayrıca konut çelik yapıların arakat döşemelerinde, hafif depolama yapılacak arakat döşemelerinde ve ofis arakat döşeme çeliklerinde kullanılmaktadır. Trapez sac 38/151 formu trapez çatı sacı ile aynı makinede üretilmektedir. 

Beton Altı Trapez 38/151 Ölçüleri

Beton Altı sac 38/151 formundadır. Formdaki 38 mm ölçüsü hatve yükseklik ölçüsüdür. Formdaki 151 mm ölçüsü hatve ölçüsüdür. Hatve demek birbirini takip eden aynı formun başlangıç eksenleridir. 38/151 formundaki beton altı trapez sac ürünümüz net kapatma alanı 91 cm dir. Trapez saclarda net kapatma alanı montaj esnasında yan yana kapatacağı alanı ifade etmektedir. Sacın komple genişliğinden ziyade formun başlangıç ve bitiş ekseni baz alınmaktadır. Örnek verecek olursak 38/151 – 91 cm lik betonda altı trapez sacın 2 tane yan yana kapatacağı faydalı kapatma alnı 2×91 = 182 cm dir. 

Beton Altı Trapez Montajı 

Beton Altı Trapez 38/151 çelik yapının üstüne, çelik kiriş istikametine dik olacak şekilde döşenir.

Çelik yapının açık alanlarına beton tutucu sac konulmalıdır. Beton tutucu sac döşeme kalınlığı ne kadar olacak ise o kadar yüksek olmalıdır. Bir nevi kalıp görevi de gören beton tutucu saclar genelde 2, 2,5 , 3 mm sacdan 90 derece olarak bükülerek çelik üstüne kaynatılarak konulmaktadır. 

Çelik yapının üstüne konulan ve tüm açık alanların beton tutucu sac ile kapatılmasından sonra sacın çelik yapıya sabitlenmesi gerekmektedir. Genelde anahtar başlı civata ile sabitlense de işin doğrusu Stud çivisi ile montaj yapılmasıdır. 

Stud çivisi kendine özgü kaynak makinesi ile herhangi bir elektrot tel veya gaz kullanmadan sacı çelik yapı üstüne elektrik arkı oluşturarak kaynatılmaktadır. Beton altı trapez 38/151 hakkında genel bilgi için …..